WTA Indian Wells: Consolarea vide de la dubluAP / Mediafax Foto
10 Mar 2016

WTA Indian Wells: Consolarea vide de la dublu

Dacă în meciurile de simplu de pe tabloul principal al BNP Paribas Open fetele noastre au înregistrat înfrângeri, Monica Niculescu a debutat cu dreptul în proba de dublu, acolo unde face pereche cu rusoaica Margarita Gasparyan.

Cele două au întâlnit în primul tur perechea Chia-Jung Chuang (Taiwan) / Chen Liang (China), de care au dispus cu 6-4, 6-1 în 65 de minute.

În turul secund ele urmează să se lupte pentru un loc în sferturi cu învingătoarea partidei ce le va opune pe favoritele numărul 4, cehoaicele Andrea Hlavackova / Lucie Hradecka, și perechea Kirsten Flipkens (Belgia) / Ana Ivanovic (Serbia).