Simona abandonează în OlandaSportPictures.eu
18 Iun 2014

Simona abandonează în Olanda

În meciul contra jucătoarei germane Annika Beck, locul 55 WTA, programat în turul secund al turneului Topshelf Open ce se dispută la 's-Hertogenbosch, Simona Halep a fost constrânsă să abandoneze la scorul 7-5, 2-3 de o problemă medicală la mușchii spatelui, în zona omoplatului drept.

În primul set Simona a fost condusă cu 3-0, însă a revenit la 4-4 și apoi a forțat pentru a câștiga setul cu eforturi vizibile la serviciu. La pauza dintre seturi Simona a solicitat intervenția fizioterapeutului, însă problema nu a putut fi remediată și jucătoarea noastră a trebuit să abandoneze pentru a nu complica situația medicală înainte de al treilea turneu de mare șlem al anului, pe al cărui tablou principal ea va fi cap de serie numărul 3.