WTA Istanbul: Begu urcă în sferturiMihaela Bobar / SportPictures.eu
25 Apr 2018

WTA Istanbul: Begu urcă în sferturi

Irina Begu își continuă meciurile cu victorii obținute în minim de seturi la TEB BNP Paribas Istanbul Cup, turneu WTA International cu premii totale în valoare de 250.000 USD.

Compatrioata noastră clasată pe locul 37 WTA a marcat din nou o revenire pe tabelă după ce era condusă cu 3-0 și 4-1 în primul set al partidei cu americanca Christina McHale, locul 88 WTA, și s-a impus după o oră și 48 de minute cu scorul de 6-4, 6-4.

În sferturile de finală ale competiției ea o va avea ca adversară pe învingătoarea partidei ce le opune pe croata Donna Vekici, locul 54 WTA, și australianca Alja Tomljanovici, locul 95 WTA.