Liga 1: FCSB - Gaz Metan Mediaș 4-0Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
18 Sep 2017

Liga 1: FCSB - Gaz Metan Mediaș 4-0

FCSB a câștigat clar, scor 4-0, partida cu Gaz Metan Mediaș, contând pentru etapa a zecea a Ligii 1 și se menține la 4 puncte în urma liderului CFR Cluj, chiar înaintea rundei în care cele două echipe se vor întâlni pentru prima dată în acest sezon.

William De Amorim, aflat la prima reușită din acest sezon, a deschis scorul în minutul 13, după o fază plecată pe filiera Achim-Tănase-Man. Dezlănțuirea roș-albaștrilor avea să vină, însă, în a doua parte, atunci când capitanul Tănase a semnat o "dublă", în minutele 45 și 55, iar Dennis Man a închis tabela în minutul 58. Gazdele, care au dominat copios meciul, și-au permis chiar să rateze o lovitură de departajare pe final, atunci când Gnohere a trimis slab, mingea sa fiind respinsă de către portarul Greab.

Pentru roș-albaștri urmează o săptămână cu două partide extrem de importante, împotriva celor de la CFR Cluj și Dinamo, prima urmând să se dispute joi seara, în Ardeal.

FCSB (antrenor: Nicolae Dică): Nita - Enahce, Planic, Larie, Momcilovic - Achim (Nedelcu 46'), Ov. Popescu - Man, Fl. Tanase (D. Benzar 64'), De Amorim (Fl. Coman 46') - Gnohere.

Gaz Metan Mediaș (antrenor: Cristi Pustai): Greab - I. Voicu (Buziuc 65'), M. Constantin, Khubutia, De Vriese - Danci (Sg. Popovici 46'), Mitici - Curtean (R. Romeo 60'), Olaru, Bic - Golubovic.

sursa: steauafc.com