Două victorii românești la LyonAleksandar Djorovic / Mediafax Foto
27 Feb 2016

Două victorii românești la Lyon

Astăzi, la Lyon, în Franța, au avut loc întrecerile contând pentru sesiunea a treia din cadrul mitingului de înot.

Sportivii noștri au fost calificați în 3 finale. La 50 metri fluture, Alin Coste a fost cronometrat în 25,19 secunde, clasându-se pe locul al doilea. La 100 metri liber, Marius Radu a câștigat cursa cu 49,98 secunde, iar Alin Coste la a doua sa finală de azi, a încheiat pe locul 4, cu timpul de 51,54 secunde. În aceeași cursă, Robert Glință s-a situat pe locul 6, cu timpul de 51,85 secunde.

Robert Glință s-a impus la proba de 100 metri spate, cu timpul de 57,55 secunde. Bilanțul general al zilei, pentru România, este de trei medalii, din care două de aur și una de argint, informează FRNPM.