ATP Surbiton: Se joacă printre picăturiMircea Rosca / SportPictures.eu
09 Iun 2017

ATP Surbiton: Se joacă printre picături

Ploaia își face de cap la Surbiton, programul partidelor fiind dat peste cap din acest motiv, meciurile disputându-se printre reprizele în care picăturile fac impracticabile terenurile de iarbă unde este găzduit turneul ATP Challenger cu premii financiare în valoare de 127.000 EUR.

Din acest considerent, Marius Copil a disputat aseară partida sa din turul secund contra slovacului Lukas Lacko, locul 110 ATP, de care a dispus în două seturi cu scorul de 6-3, 7-6 (7). Cu această victorie arădeanul clasat pe locul 94 ATP și cotat ca favorit numărul 8 a ajuns în sferturile de finală ale turneului, unde astăzi trebuia să joace împotriva ucraineanului Sergiy Stakhovsky, locul 123 ATP, însă partida a fost reprogramată pentru mâine.