Liga 1: CSMS Iași - FC Voluntari 2-1Liviu Chirică / Mediafax Foto
17 Oct 2015

Liga 1: CSMS Iași - FC Voluntari 2-1

CSMS Iaşi a învins-o, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), pe FC Voluntari, într-un meci din etapa a 14-a a Ligii 1.

Gazdelel au deschis scorul în minutul 23, când Golubovici a înscris cu capul de la aproximativ 11 metri, după o centrare de pe dreapta a lui Grigorie. Bălan a egalat în minutul 34 tot cu o lovitură cu cu capul din interiorul careului, după o centrare de pe dreapta a lui Kone. Viveiros a stabilit scorul final în repriza secundă, în minutul 57, cu un şut din marginea careului la colţul lung.

CSMS Iaşi: Caparco - Bosoi, Frăsinescu, Mihalache, Ciucă - Creţu (Enescu '46), Mitici - Viveiros (Bădic '90), Grigorie (V. Gheorghe '74), Bole - Golubovici. Antrenor: Nicolo Napoli.

FC Voluntari: Balauru - Rus, Achim, Novakovici, Briceag - Rădoi - Kone, Novac, Goossens (Pancu '79), Pîrvulescu (Costea '67) - A. Bălan. Antrenor: Gheorghe Mulţescu.

sursa: mediafax.ro