Liga 1: CS U Craiova  - Steaua 1-2Bogdan Danescu / SportPictures.eu
23 Aug 2015

Liga 1: CS U Craiova - Steaua 1-2

Steaua a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), pe CS Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a 8-a a Ligii 1.

Nicușor Stanciu a deschis scorul pentru Steaua în minutul 18, cu o lovitură de cap, după o centrare a lui Guilherme. În minutul 39 Vătăjelu a restabilit egalitatea transformând un penalti acordat de centralul Adrian Comănescu pentru un fault al lui Chipciu la Ivan. Gregory Tade a adus victoria Stelei cu 5 minute înainte de finalul meciului, dintr-un penalti acordat pentru un fault al lui Dumitraş la Enceanu.

CS Universitatea Craiova: Bălgrădean - Achim, Acka, Dumitraş, Vătăjelu - Madson (Băluţă '87), Mateiu, Zlatinski (Bawab '79), Herghelegiu - Ivan (Bancu '60), Nuno Rocha. Antrenori: Sorin Cârţu, Emil Săndoi.

Steaua: Niţă - Râpă, Varela, Toşca, Guilherme - Filip, Muniru (Breeveld '70) - Ad. Popa, Stanciu (Enceanu '82), Chipciu - Tudorie (Tade '54). Antrenor: Massimo Pedrazzini.

sursa: mediafax.ro