Liga 1: Zbatere în vanRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
07 Mar 2016

Liga 1: Zbatere în van

Concordia Chiajna și ACS Poli Timișoara au încheiat fără gol partida de pe sinteticul de la marginea Bucureștiului. Regretele pentru cele două puncte pierdute aparțin gazdelor, care au bifat câteva ocazii importante.

După ce Bărbuț le-a dat emoții cu un șut din interiorul careului ce a trecut puțin pe lângă stâlpul din stânga porții lui Bălgrădean, elevii lui Adrian Falub au fost aproape de a deschide scorul în minutul 12 la reluarea lui Milevskyi scoasă de Strauss cu piciorul. În minutul 24, același Milevskyi a fost prea departe de mingea centrată de Garcia în mijlocul careului bănățenilor, apoi jucătorul argentinian ajunge la finalizare în minutul 41, dar șutul său trece milimetric pe lângă.

Purece își exersează șutul din afara careului în minutul 55, dar nu prinde nici el cadrul porții, apoi bănățenii sunt aproape de a da lovitura pe o contră în minutul 67, dar șutul lui Goga de la marginea careului este pe direcția lui Bălgrădean. Pe final tensiunea crește și Bucurică provoacă eliminările lui Bărbuț și Goga, însă cele câteva minute rămase nu au fost îndeajuns pentru gazde să dea lovitura de grație.

S-a încheiat Concordia – ACS Poli 0-0, un scor ce le menține pe ambele combatante în zona fierbinte a grupei de play-out.

Chiajna (antrenor Adrian Falub): Bălgrădean - Niasse (min. 82 Răducanu), Tincu, Odibe  - Feussi, Obodo, M. Cristescu, Bucurică - Purece (min. 72 A. Cristea), Milevskyi - Garcia

ACS Poli (antrenor Florin Marin): Strauss - Belu, Scutaru, M. Torres, D. Popescu - Llorente, Melinte - Bărbuţ, Hernandez (min. 90+3 Suarez), O. Popescu (min. 63 Jenkins) - Pisas (min. 59 Goga)