Liga 1: CFR Cluj, a doua victorie în deplasareSportPictures.eu
06 Aug 2017

Liga 1: CFR Cluj, a doua victorie în deplasare

CFR Cluj a bifat a doua victorie fără gol primit, în deplasare, impunându-se pe terenul celor de la CSM Poli Iași cu scorul de 2-0 (2-0). Culio a deschis scorul în minutul 18 din penalty, în timp ce Hoban a majorat diferența, stabilind totodată și rezultatul final, în minutul 33, din pasa lui Deac.

Partea a doua a însemnat o luptă teritorială, convenabilă pentru CFR Cluj care a reușit astfel fără mari emoții să își conserve avantajul înregistrat pe tabela de marcaj.

CFR Cluj ajunge la 10 puncte, după victoria din Copou. Clujenii au egalat astfel pe FC Botoșani și, la golaveraj, sunt pe locul al doilea în clasament. În urmă cu o etapă, ei câștigaseră la Mediaș, cu 3-0.

Poli Iași nu reușește nici de această dată să își depășească condiția de echipă de pluton. Moldovenii, cu 4 puncte în cont, sunt pe locul 11 în clasament.