Volei
Oltenii cedează și în returul cu Azimut ModenaRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
31 Ian 2017

Oltenii cedează și în returul cu Azimut Modena

SCMU Craiova nu a putut repeta prestația din meciul din urmă cu două săptămâni din Italia și a cedat mult mai ușor victoria în întâlnirea din etapa a 4-a a grupei D a CEV Volleyball Champions League cu Azimut Modena.

Campioana României a cedat cu scorul de 0:3 (16:25, 19:25, 18:25) după un joc ce a durat 69 de minute, oltenii aflându-se la conducere câte o singură dată în fiecare set: 7:6 în primul set, 2:1 în al doilea și 1:0 în al treilea.

Suporterii juveților nu trebuie să dramatizeze rezultatul, mai ales dacă ținem cont de o simplă comparație a palmaresului celor două echipe.

Înainte de disputarea ultimelor două jocuri ale grupei, SCMU Craiova rămâne cu 4 puncte și urmează a disputa ultima partidă pe teren propriu peste două săptămâni, pe 15 februarie, în sala Polivalentă Oltenia în compania celor de la ACH Volley Ljubljana.