Alte sporturi
Minifotbal: România, eliminată de la Campionatul EuropeanRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
26 Aug 2016

Minifotbal: România, eliminată de la Campionatul European

Echipa națională de minifotbal a României a pierdut astăzi în optimile de finală ale Campionatului European de la Szekesfehervar, din Ungaria, în fața Angliei, cu scorul de 3-2.

Englezii au condus la pauză cu 2-1, golul nostru fiind înscris de către Vincene Toma. Același Toma a egalat în minutul 38, însă englezii au înscris golul victoriei în ultimul minut. La aceeași fază, căpitanul nostru, Radu Burciu, a fost eliminat direct cu cartonașul roșu.

România pierde astfel titlul de campioană europeană, pe care l-a câștigat până acum de șase ori consecutiv.