Volei
DA1F: ”Tigroaicele” câștigă disputa pentru locul 2Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
03 Mar 2017

DA1F: ”Tigroaicele” câștigă disputa pentru locul 2

Cu două etape înainte de finalul sezonului regulat CSM București a luat o opțiune serioasă pentru a termina pe locul secund în urma campioanei CS Volei Alba-Blaj. În sala de sport Elite din cadrul complexului Sun Plaza, ”tigroaicele” au obținut o victorie de trei puncte în fața fetelor de la CSM Târgoviște, cu care se aflau la egalitate de puncte pe locurile 2-3.

Jucătoarele pregătite de Ferhat Akbaş au început în forță și au câștigat categoric, la 13 și 17, primele două seturi și se părea că dâmbovițencele nu au puterea să stăvilească tăvălugul gazdelor. Situația se schimbă, însă, în setul 3 și elevele lui Dragan Nesic se instalează la conducere și îl câștigă deschizând jocul, însă ”tigroaicele” apasă pe accelerație pentru a închide partida după un set câștigat la 10 puncte diferență.

Mâine se dispută restul partidelor etapei a 20-a, singurele întâlniri cu importanță în clasament fiind cele de la Lugoj și Piatra Neamț, cele două formații gazdă luptând pentru ultimul loc al grupei 1-6.