Hochei
Corona Brașov a egalat în finala CNSAttila Szabo / Mediafax Foto
22 Mar 2017

Corona Brașov a egalat în finala CNS

Corona Brașov a egalat situația în finala Campionatului Național de Seniori la hochei pe gheață, după victoria repurtată în această seară, 4-1 (2-1, 1-0, 1-0), în deplasare, pe terenul celor de la Sport Club Miercurea Ciuc. După patru meciuri, victoriile între cele două combatante sunt împărțite în mod egal, câte două.

Partida a cincea va avea loc pe 24 martie, la Brașov, iar jocul al șaselea este programat la Miercurea Ciuc, pe 26 martie. În cazul în care va fi nevoie, meciul al șaptelea se dispută la Brașov, pe 28 martie. Toate partidele au aceeași oră de începere, 18.30.

În cazul egalității la finele timpului regulamentar, se dispută o repriză suplimentară de 20 de minute.