Hochei
Campioana este integralistăSorin Pană / SportPictures.eu
20 Sep 2015

Campioana este integralistă

Etapa a 2-a a Campionatului Național de hochei pe gheață a oferit spectatorilor partide echilibrate la Galați și Cârța. La Galați, campioana CSM Dunărea a obținut două victorii în întâlnirile cu ”lupii” de la Corona și păstrează imaculate câmpurile din clasament aferente înfrângerilor. În primul meci disputat vineri, oaspeții conduceau la prima pauză cu 3:0 și au rezistat bine până în ultima treime, când gazdele au revenit fulminant și au câștigat la diferență de două goluri. A doua partidă a fost mult mai echilibrată, fiecare dintre părți fiind mai eficiente în defensivă, însă cei 600 de spectatori au apaludat la final victoria propriilor favoriți.

La Cârța, Steaua s-a văzut condusă cu 4:1 după prima repriză și a reușit până la final să întoarcă rezultatul, iar în partida de sâmbătă roș-albaștrii au fost în permanență la cârma jocului și au învins cu același rezultat.

În cea de-a treia ”dublă” a etapei, la Gheorgheni gazdele au făcut instrucție cu studenții înscriindu-le nu mai puțin de 29 de goluri.