Volei
DA1M: Victorii de trei puncte pentru favorite SportPictures.eu
27 Oct 2018

DA1M: Victorii de trei puncte pentru favorite

Meciurile etapei a 3-a a Diviziei A1 de volei masculin s-au disputat toate în cursul zilei de astăzi și s-au încheiat cu victorii de trei puncte. Singura partidă în care echipa învinsă a reușit un set a fost cea din capitală dintre CSM București și CSA Steaua, militarii fiind aproape de a duce jocul în decisiv după ce în setul 4 scorul era 21:21.

A fost a doua înfrângere în trei etape pentru steliști, care în runda următoare primesc vizita lui Dinamo în versiunea la fileu înalt a ”eternului derby”, alb-roșiii înregistrând până acum numai victorii. Oltenii au învins astăzi sub Pietricica și cu 8 puncte conduc în clasamentul general în care Arcada are 6 puncte din două partide, dar astăzi a stat.