Volei
CEV CL: SCM Craiova. eliminată după faza grupelorRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
01 Mar 2017

CEV CL: SCM Craiova. eliminată după faza grupelor

SCM Universitatea Craiova a ratat calificarea în faza eliminatorie a Ligii Campionilor la volei. Oltenii au cedat în Polonia, în fața puternicei echipe locale Belchatow.

Polonezii s-au impus în minimum de manșe, echipa noastră opunând rezistență doar în primul set. Rezultatul final a fost de 3-0 (26-24, 25-18, 25-14) în favoarea celor de la Belchatow.

Italienii de la Modena au câștigat grupa, cu 15 puncte, în timp ce Belchatow a terminat pe poziția secundă, cu 9 puncte. Formația olteană a încheiat această grupă foarte puternică a Ligii Campionilor pe poziția a treia, cu un total de 7 puncte, după ce a devansat-o pe Ljubliana, din Slovenia, care a acumulat numai 5 puncte în stagiune.