powered by Team Sales
Espanyol egalată pe finalDragoș Savu / Mediafax Foto
24 Ian 2016

Espanyol egalată pe final

Espanyol Barcelona a fost egalată cu două minute înainte de finalul meciului cu Villareal, 2-2 în primera Division. Elevii lui Gâlcă au încheiat o serie neagră, în care pierduseră cinci partide la rând, conducerea clubului punând deja problema demiterii antrenorului român.

Espanyol a jucat în zece oameni în prelungiri, Moreno primind al doilea cartonaș galben în minutul 89. Caicedo a deschis scorul pentru catalani în minutul 4, iar același Moreno readusese Espanyol în avantaj, în minutul 40.

Espanyol se află actualmente pe locul 13 în clasament, cu 22 de puncte.

Gâlcă și elevii săi se vor deplasa pe 31 ianuarie, pe Santiago Bernabeu, pentru meciul contra lui Real Madrid.