Stranieri
powered by Team Sales
Claudiu Keșeru, hattrick  în campionatul bulgarAleksandar Djorovic / Mediafax Foto
13 Mar 2017

Claudiu Keșeru, hattrick în campionatul bulgar

Claudiu Keșeru a realizat un hattrick în ultima etapă din campionatul Bulgariei, în care echipa sa, campioana en-titre Ludogorets Razgrad, s-a impus cu scorul de 5-0, în fața celor de la Lokomotiv Gorna Oreahovița.Keșeru, care a fost integralist, a marcat toate cele trei goluri în repriza secundă. Cosmin Moți a jucat și el 90 de minute pentru Ludogorets.

Tot în Bulgaria, Levski Sofia a pierdut cu 1-0 în meciul cu Beroe Stara Zagora, în deplasare, avându-l în teren pe românul Luchin.

În clasamentul țării vecine, Ludogorets conduce cu 63 de puncte, secondată de Levski Sofia, 48 de puncte. Claudiu Keșeru este lider în topul tunarilor, cu 18 goluri marcate în 24 de etape.