powered by Team Sales
Serie A a început cu patru români titulariAlexandru Hojda / Mediafax Foto
21 Aug 2017

Serie A a început cu patru români titulari

Serie A a debutat cu meciuri interesante și cu jucători români printre titulari în prima etapă. Napoli a câștigat la Verona cu 3-1, Vlad Chiricheș jucând 90 de minute pentru napoletani. Crotone a pierdut acasă cu 3-0 partida cu AC Milan, la gazde evoluând Adrian Stoian, ca mijlocaș ofensiv, până în minutul 71.

Lazio Roma a remizat pe teren propriu cu modesta Spal, scor 0-0. Ștefan Radu a fost titular integralist la Lazio, recent câștigătoare a Supercupei Italiei.

De asemenea, Benevento, nou-promovată, l-a avut în teren pe atacantul George Pușcaș, până în minutul 82, la partida cedată în deplasare, cu 2-1, pe terenul Sampdoriei.