Stranieri: Au marcat fundașiiAFP / Mediafax Foto
20 Oct 2014

Stranieri: Au marcat fundașii

Doi dintre fundașii echipei naționale, Răzvan Raț și Cosmin Moți, au înscris pentru echipele lor de club la finalul săptămânii trecute.

Cosmin Moți a jucat toate cele 90 de minute în partida Ludogorets - Haskovo 3-1, din etapa 8 a campionatului Bulgariei. Fundașul român și-a trecut numele pe lista marcatorilor, în minutul 45+3, când a transformat un penalty pe care tot el l-a obținut.

Florin Gardoș a fost doar rezervă în meciul Southampton - Sunderland 8-0, din etapa 8 din Premier League. Echipa fundașului român ocupă locul 3, în spatele lui Chelsea și Manchester City.

Vlad Chiricheș nu a fost oprit în lot pentru meciul Manchester City - Tottenham 4-1

Alexandru Maxim a intrat pe teren în minutul 65 al partidei VfB Stuttgart - Leverkusen 3-3, din etapa 8 din Bundesliga, când scorul era 3-1 pentru oaspeți. Trupa lui Maxim ocupă locul 15 în Germania, cu 6 puncte acumulate.

Gabriel Torje a fost integralist în partida Konyaspor - Istanbul BB 0-0, din etapa 6 a campionatului Turciei. Colegul său, Ciprian Marica, se va opera la genunchi și va lipsi de pe gazon cel puțin 6 săptămâni.

Ovidiu Hoban a fost jucat tot meciul în Hapoel Ra'anana - Hapoel Beer Sheva 1-1, din etapa 4 a campionatului din Israel. Echipa lui Hoban este pe locul 2, cu 8 puncte.

Răzvan Raț a fost integralist și a marcat un gol în partida PAOK - Atromitos 2-1, din etapa 6 a campionatului Greciei. Internaționalul român a înscris pentru 2-0, în minutul 29. PAOK este lider în Grecia, cu 16 puncte.

Dragoș Grigore nu s-a aflat în lotul lui Toulouse la meciul pierdut în deplasare, la Marseille, scor 0-2, din etapa 10 din Ligue 1. Cu 14 puncte adunate, Toulouse ocupă locul 9 în Franța.

sursa: frf.ro