Liga 2: Piteștenii spulberă reduta ”găzarilor”Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
04 Oct 2018

Liga 2: Piteștenii spulberă reduta ”găzarilor”

În primul meci din cadrul etapei a 10-a a Ligii 2, pe arena ”Nicolae Dobrin” din Pitești FC Argeș a învins cu 3-0 (1-0) formația Petrolul Ploiești. Aflați la a doua înfrângere în trei etape, prahovenii au cedat poziția a doua a clasamentului în favoarea echipei pregătite de Emil Săndoi, ce se pregătește acum de derby-ul Argeșului cu CS Mioveni.

În partida de astăzi, gazdele au deschis scorul în minutul 3 prin Buhăescu și și-au mărit avantajul în minutul 49 după reușita lui Năstăsie, scorul final fiind stabilit în secundele de final ale meciului după o lovitură liberă transformată de Vasile Gheorghe.

Înfrângerea, a treia a ”găzarilor”, afectează poziția antrenorului Leo Grozavu și este foarte probabil ca banca tehnică să fie remaniată până la partida din etapa viitoare contra Luceafărului Oradea.