LNHF: Rapid provoacă surpriza în duelul cu HC ZalăuRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
08 Feb 2020

LNHF: Rapid provoacă surpriza în duelul cu HC Zalău

CSU Cluj-Napoca și Rapid București au obținut astăzi cea de-a doua victorie din parcursul lor în această ediție a Ligii Florilor MOL. Dacă succesul clujencelor contra celor de la Unirea Slobozia, vecina din subsolul campionatului, era previzibilă, victoria giuleștencelor în fața celor de la HC Zalău intră în categoria surprizelor, mai ales că au întors scorul de la 2:7 în minutul 7 și 12:14 la pauză.

Rezultatele au schimbat ordinea în subsolul clasamentului, cu Rapid și CSU Cluj-Napoca urcând pe 11 și respectiv 12 ambele cu câte 6 puncte, în timp ce pe 13, ultima poziție, a coborât Unirea Slobozia cu 4 puncte. Pe locul 10 se menține CSM Slatina cu 16 puncte după ce astăzi a pierdut partida de pe teren propriu cu HC Dunărea Brăila, formație ce urcă pe 6 cu 24 de puncte, la egalitate, dar cu un golaveraj mai bun decât HC Zalău.