LNBM: Piteștenii înving la limită SCM TimișoaraRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
11 Feb 2019

LNBM: Piteștenii înving la limită SCM Timișoara

Un Vladan Vukosavljevic nu a fost de ajuns pentru SCM Timișoara pentru a obține victoria în partida din Trivale cu BCM U FC Argeș Pitești.

Jocul, ultimul al etapei a 4-a a grupei Roșii, a fost controlat în majoritatea sa de formația gazdă, însă bănățenii au revenit în ultimele minute și chiar au preluat conducerea 78:80 cu ”tripla” lui Stojadinovic atunci când erau mai puțin de trei minute și jumătate până la ultima sirenă. Bishop, Jeremic și Carson au fost jucătorii cu mână sigură în tabăra piteștenilor, în timp ce efortul lui Vukosavljevic, cu 5 dintre cele 31 de puncte ale sale înscrise în acest interval, nu a fost de ajuns pentru a împiedica înfrângerea la limită a timișorenilor, scor final 86:85.

Vukosavljevic a fost MVP-ul partidei cu un index de 35, celor 31 de puncte înscrise adăugându-se 9 recuperări și o pasă decisivă, iar în rândul piteștenilor Ivan Siriscevic s-a evidențiat cu 18 puncte, 5 recuperări și o pasă decisivă, secondat de Tony Bishop cu 16 puncte, 7 recuperări și un assist.

În urma acestui rezultat, ambele formații au câte 8 victorii în 18 partide și ocupă ultimele două locuri în grupa Roșie.