Volei
DA1F: Campioana rămâne neînvinsăMihai Neacsu / SportPictures.eu
24 Nov 2019

DA1F: Campioana rămâne neînvinsă

Ultimul meci al rundei cu numărul 8 a Diviziei A1 de volei feminin s-a disputat în sala din șoseaua Ștefan cel Mare între Dinamo și CSM Volei Alba Blaj. Campioana a avut o evoluție superioară formației gazdă și după ce a gestionat foarte bine finalurile primelor două seturi a exploatat avantajul moral și a închis partida în minim de seturi.

Dinamovistele au jucat curajos, au recuperat un deficit de 4 puncte în primul set de la 19:23, dar au cedat la limită și unul de 10 puncte în cel de-al doilea de la 7:17 pentru a egala la 24, pierzând în prelungiri. Victoria obținută astăzi îi asigură echipei din Blaj statutul de unică formație neînvinsă în campionat, până la finalul anului elevele lui Darko Zakoc având un program încărcat cu jocuri împotriva echipelor de top 6, cu Știința Bacău și CSM Lugoj acasă și cu CSM Târgoviște în deplasare.