Campionatul Mondial: România a ratat calificarea în sferturiSorin Pană / SportPictures.eu
12 Dec 2017

Campionatul Mondial: România a ratat calificarea în sferturi

România a ratat calificarea în sferturile de finală ale Campionatului Mondial de handbal feminin, după ce a fost învinsă de Cehia cu scorul de 28-27 (14-17).

Tricolorele au pierdut dramatic, după ce au condus timp de 55 de minute. În minutul 53, România avea avantaj de trei goluri, 25-22, dar a primit patru goluri la rând, a reușit să egaleze la 26 și la 27, dar a încasat gol la ultima fază a meciului.

Româncele au avut 11 eliminări de două minute, față de doar 3 ale adversarelor, și au ratat două aruncări de la 7 metri