Amicalele se mută în țarăSportPictures.eu
15 Feb 2014

Amicalele se mută în țară

Dinamo București a disputat pe stadionul „Metaloglobus” din București un amical în compania echipei de liga a II-a Progresul Cernica. Flavius Stoican a început jocul cu: Bălgrădean – Rus, Thicot, D. Grigore, S. Filip – I. Şerban, Boubacar, Elton – V. Lazăr, Ţucudean, D. Rotariu. Antrenorul din Ștefan cel Mare a mai folosit pe parcursul meciului pe Samoilă, Velici, Nedelcearu, Asanovic, Grecu, J. Thomas, Krausz, Tîrcoveanu, Bărboianu, Bilinski, Patrick Petre. Meciul a fost câștigat de dinamoviști cu scorul de 2-0, ambele goluri fiind înscrise în repriza secundă de jucători introduși după pauză, Bilinski în minutul 60 și Joel Thomas în minutul 76.

Pe stadionul ICIM din localitate, FC Braşov a fost astăzi gazda unui meci amical în compania echipei de ligă secundă CS Mioveni. Elevii lui Cornel Țălnar au câștigat cu 1-0 prin golul marcat în minutul 66 de Machado. Pentru brașoveni, la primul fluier al arbitrului au intrat pe teren următoarea formulă de echipă: Iacob - Străuţ, Machado, Leko, C.Ionescu - Szekely, Mateiu, Aganovic, Surdu - Buga, Cristea. După pauză, Cornel Țălnar a mai trimis în teren următorii jucători: Bordea, Vagner, Serginho, Enceanu, Moraru, Ispas, D. Santos, Ciocîlteu, D. Dias, Păun, Fonseca.

Pe stadionul ”Dan Păltinişanu”, ACS Poli Timișoara a disputat primul meci după revenirea în țară din cantonamentul din Antalya. Parteneri au fost cei de la Național Sebeș, echipă ce evoluează în seria a 5-a a ligii a III-a, iar meciul s-a terminat cu un scor alb, 0-0. Aurel Şunda au trimis în teren următorul ”11”: Nuno Claro – Dobrosavlevici, Scutaru, Şeroni, Morariju – Petre –Bărbuţ, Gorobsov, Ahmetovic – Boldea, Staicu. Pe parcursul meciului au intrat Pap, Nohai, Bălace, Hassani, Poparadu, Trandu, Popovici, Nanu, Ifedayo, Wilson, Balaure, Szekely, Himcinschi.