Liga 2: Meci tern la MioveniRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
06 Oct 2020

Liga 2: Meci tern la Mioveni

Etapa a 6-a s-a încheiat la Mioveni cu o partidă fără goluri și fără mari ocazii de poartă, în afara fazei din minutul 83 în care oaspeții de la Turris-Oltul au trimis balonul în bară prin Blănaru. Finalul de meci a fost animat de eliminarea lui Cioinac în minutul 85, dar gazdele de la CS Mioveni nu au putut folosi superioritatea numerică, astfel încât au fost nevoiți să se mulțumească cu un nou rezultat de 0-0, al patrulea în acest campionat.

Cu 7 puncte, elevii lui Claudiu Niculescu se situează pe locul 13 și vor juca sâmbătă în deplasare la Chiajna, în timp ce Turris-Oltul face 9 puncte și va juca pe teren propriu cu vecina de clasament Universitatea Cluj.