LNHM: Dinamo trece fără probleme de CSM BucureștiOctavian Cocolos / SportPictures.eu
31 Ian 2020

LNHM: Dinamo trece fără probleme de CSM București

Epilogul etapei a 15-a a Ligii Zimbrilor s-a jucat în sala Dinamo, acolo unde campioana a primit vizita celor de la CSM București.

”Tigrii” nu au putut ține ritmul cu formația gazdă decât în prima parte a jocului, apoi Missaoui între buturi și Kuduz în avanposturi au făcut diferența pentru dinamoviști. Ecartul s-a mărit până la 10 goluri la pauză, scor 18:8, iar în partea a doua a jocului elevii lui Constantin Ștefan au redus turația, ceea ce le-a permis ”tigrilor” să reducă din handicap.

Kuduz cu 5 goluri și Asoltanei, Shebib și Nantes Campos cu câte 4 au fost principalii realizatori ai gazdelor, în timp ce în tabăra CSM-ului Bizău a fost cel mai bun marcator cu 7 reușite.

Pauza va fi scurtă pentru ambele formații, luni ele urmând să evolueze în etapa a 16-a, Dinamo la Constanța cu Dobrogea Sud, iar CSM București pe teren propriu cu CSM Făgăraș.