LNHF: Două echipe cu maxim de puncteSabin Malisevschi / SportPictures.eu
16 Sep 2018

LNHF: Două echipe cu maxim de puncte

Buzoiencele pun frână Măgurei Cisnădie într-un final dramatic de meci în Crâng cu 7 metri ratat de Ada Moldovan în ultimul minut pentru oaspete urmată de ratare în inferioritate numerică a buzoiencelor prin Alina Ilie. Cisnădiencele rămân pe locul 3 în clasamentul Ligii Florilor în urma celor de la SCM Rm. Vâlcea și a campioanei CSM București, cele doua echipe fiind singurele cu maxim de puncte după trei etape scurse din noua ediție de campionat.

Vâlcencele au controlat ultimele 6 minute ale partidei de la Baia Mare în care au revenit de la 22:23 la 25:23, în timp ce ”tigroaicele” nu au avut probleme în a se impune în sala Rapid în partida în care au întâlnit-o pe CSU Danubius Galați. Cu 7 goluri înscrise, Hagman a fost omul meciului pentru campioane, din lotul cărora a lipsit Cristina Neagu.

SCM Craiova își revine încet-încet după șocul ratării grupelor EHF Champions League și a găsit o victimă sigură în CSM Roman, în timp ce Corona a avut o sincopă la Slatina după ce a condus în mare parte din joc.

La Zalău, fetele pregătite de Gheorghe Tadici au depășit Dunărea Brăila, în timp ce bistrițencele au revenit în repriza secundă și au învins-o pe teren propriu pe Universitatea Cluj.