Dinamo s-a calificat în grupele Cupei EHFRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
29 Nov 2015

Dinamo s-a calificat în grupele Cupei EHF

CS Dinamo București s-a calificat fără probleme în grupele Cupei EHF la handbal masculin, după ce a învins formația slovenă RK Maribor Branik, cu scorul de 31-25 (20-9), duminică, în Sala Polivalentă ''Ioan Kunst-Ghermănescu'' din Capitală, în manșa secundă a turului al treilea al competiției.

Dinamo, învinsă în primul meci cu 27-26, a început în trombă meciul revanșă și a condus cu 6-0 (min. 9), 12-1 (17), iar la pauză tabela arăta 20-9.

Echipa antrenată de Eliodor Voica a ajuns la un avantaj de 14 goluri, 26-12 (44), dar în ultimul sfert de oră s-a relaxat și a permis slovenilor să reducă din diferență. Dinamo a câștigat fără emoții, cu 31-25.

Pentru Dinamo au marcat Jakov Vrankovic 8 goluri, Muhamed Zulfic 5, Pierre-Yves Ragot 3, Mihai Asoltanei 3, Ibrahim Diaw 3, Liviu Mironescu 2, Adrian Băluț 2, Ciprian Șandru 2, Marius Mocanu 1, Dan Savenco 1, Bogdan Vancea 1.

sursa: agerpres.ro