Cupa României: Rezultatele optimilor de finală ale competiției feminineSabin Malisevschi / SportPictures.eu
17 Mar 2019

Cupa României: Rezultatele optimilor de finală ale competiției feminine

Victorii scontate în faza optimilor de finală și calificare pentru majoritatea favoritelor pentru sferturile de finală ale Cupei României la handbal feminin.

Întinse pe trei zile, meciurile acestei faze au debutat cu victoria ambițioasei formații din Slobozia, liderul autoritar al seriei A a Diviziei A eliminând HC Dunărea Brăila după un final de meci pe muchie de cuțit.

Acesta a fost singurul rezultat care a ieșit din tipare și a dus la eliminarea unei prim-divizionare, în rest nu a mai surprins decât prima repriză slabă făcută de CSM București la Timișoara și revenirea după pauză a Măgurii Cisnădie în partida de astăzi de la București.

Partidele din cadrul sferturilor de finală vor fi stabilite marți, 19 martie, de la ora 11:00 în cadrul tragerii la sorți ce va avea loc la sediul Federației Române de Handbal.