powered by Ariston
A doua victorie tricoloră la Cupa RomânieiSportPictures.eu
29 Iun 2014

A doua victorie tricoloră la Cupa României

Echipa naţională de polo a României a obţinut cel de-al doilea succes la Cupa României, care se desfăşoară la bazinul Dinamo din Capitală. Aseară, tricolorii au câştigat cu 6-4 partida cu Slovacia, după un joc de o slabă factură tehnică. Poloiştii noştri au încheiat la egalitate prima repriză, 0-0, după care, în celelalte sferturi, rezultatele au fost 3-2, 2-1 şi 1-1.

Golurile noastre au fost realizate de către Cosmin Radu şi Tiberiu Negrean, câte 2, Mihnea Gheorghe şi Alexandru Ghiban.

În celălalt meci al rundei, Germania a învins SUA cu 12-11. Azi, formaţia noastră joacă împotriva americanilor, în ultimul meci al patrulaterului.