România a remizat cu Portugalia, 1-1, în preliminariile Campionatului MondialIonut Tabultoc / SportPictures.eu
13 Iun 2018

România a remizat cu Portugalia, 1-1, în preliminariile Campionatului Mondial

Reprezentativa feminină a României a remizat, scor 1-1, cu selecționata Portugaliei, în preliminariile Campionatului Mondial – Franța 2019.

Isabelle Mihail a deschis scorul în minutul 34, printr-un șut de la 30 de metri, însă portughezele au egalat rapid, în minutul 39, prin Andreia Norton. Finalul reprizei secunde a aparținut tricolorelor, care au ratat mai multe ocazii prin Andrea Herczeg și Isabelle Mihail.

3.175 de spectatori au asistat la partida România - Portugalia, pe stadionul Municipal din Botoșani

România: 1. Părăluță – 5. Meluță, 15. Oprea, 3. Nagy – 18. Bănuță (2. Corduneanu 69'), 8. Vătafu (14. Herczeg 80'), 4. Bortan-cpt, 10. Voicu, 7. Giurgiu – 20. Carp (11. Bâtea 60'), 13. Mihail. Selecționer: Mirel Albon

sursa: frf.ro