Meci amical: CS Universitatea Craiova - FC Vaduz 4-2Bogdan Danescu / SportPictures.eu
28 Iun 2015

Meci amical: CS Universitatea Craiova - FC Vaduz 4-2

CS Universitatea Craiova a învins formația FC Vaduz cu scorul de 4-2 (3-1), sâmbătă, la Imst, într-un meci amical jucat în stagiul de pregătire din Austria.

Alex Mateiu (22), Andrei Herghelegiu (33), Thaer Bawab (39), din lovitură liberă, și Viorel Ferfelea (70) au marcat golurile echipei din Bănie, potrivit site-ului oficial al clubului. Pentru FC Vaduz, formație din Liechtenstein care a încheiat sezonul trecut pe penultimul loc (9) în prima ligă elvețiană, au marcat Neumayr (25), Schürpf (75).

În prima repriză, Sorin Cârțu și Emil Săndoi au aliniat echipa: Bălgrădean — Dumitraș, Popov, Acka, Briceag — Băluță, Kay, Mateiu, Bancu — Bawab, Herghelegiu. În repriza a doua au evoluat: Bălgrădean — Achim, Acka, Izvoranu, Vătăjelu — Mazarache, Mateiu (Herghelegiu, 76), Kay (Bancu, 76), Ferfelea — Nuno Rocha, Curelea.

După 4-1 în primul meci amical cu campioana Albaniei, Skanderbeu, CS Universitatea va juca luni, de la ora 18,00, la Waidring, cu FK Kukesi, vicecampioana Albaniei.

sursa: agerpres.ro