Liga I: FC Viitorul - Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 2-0SportPictures.eu
13 Sep 2014

Liga I: FC Viitorul - Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 2-0

FC Viitorul a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0) pe Ceahlăul Piatra Neamţ, într-un meci din etapa a VII-a a Ligii I şi a obţinut prima victorie din acest sezon.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Fl. Tănase '29 şi Mitriţă '53.

1-0: Nikolov a şutat de la 25 de metri lateral dreapta, Jovici a respins în faţă şi Tănase a înscris din 6 metri.

2-0: Mitriţă a primit o minge în jumătatea adversă, a preluat şi a înscris cu un şut superb de la 22 de metri.

În minutul 70, Nikolov a primit direct cartonaşul roşu după o intrare dură cu talpa asupra lui Slavickas.

În minutul 90+4, Mândruşcă a intrat cu talpa la portarul Balauru, iar arbitru Alexandru Tudor i-a arătat direct cartonaşul roşu.

FC Viitorul (antrenor Bogdan Vintilă): Balauru - Nikolov, Mamele, Daminuţă, Mitrea - Pană, Benzar - Mitriţă (Cârstocea '67), Andelkovici (Nedelcu '73), Tănase - Bonilla (Mărkuş '54).

Ceahlăul Piatra Neamţ (antrenor Florin Marin): Jovici - Dumitraş, Marc, Ichim, Slavickas - Achim, Ad. Gheorghiu (Popadiuc '62) - Chitoşcă, Clonin, Cârjan (Mândruşcă '69) - Pavel (Ştefănescu '46).

sursa: mediafax.ro