Liga 1 - U Cluj învinge FC Brașov cu 2-0
01 Dec 2013

Intr-un meci contand pentru etapa a 16-a din Liga 1 si disputat pe stadionul Cluj-Arena,  echipa Universitatea Cluj a dispus cu 2-0 de FC Brasov, după un joc pe care l-a dominat in cea mai mare parte a timpului. Golurile clujenilor au fost marcate de Lemnaru, in minutul 25, si de Kovacs, in minutul 39. Lorant Kovacs se afla la primul sau gol marcat in Liga 1, in timp ce Valentin Lemnaru inscrie pentru al treilea meci consecutiv in acest sezon si este golgeterul Universitatii, cu 6 reusite. In urma acestei victorii, U Cluj se afla pe pozitia a 16-a, cu 13 puncte, si reintra in calculele pentru salvarea de la retrogradare, iar FC Brasov ocupa pozitia a 15-a, cu 14 puncte.