FCSB pierde și al doilea amical disputat în BerceniRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
06 Iun 2020

FCSB pierde și al doilea amical disputat în Berceni

După ce miercuri a cedat, scor 0-2, în primul meci de pregătire jucat la baza sa de pregătire contra celor de la FC Voluntari, FCSB a suferit astăzi a doua înfrângere și arată că mai are de pus la punct jocul pentru examenul dur de duminica viitoare din Gruia. Academica Clinceni a fost formația care i-a administrat trupei pregătite de Bogdan Vintilă o corecție cu 3-2 după ce fusese condusă în două rânduri pe tabelă.

Florin Tănase a deschis scorul din penalty în minutul 32 și Dennis Man a readus în avantaj formația gazdă în minutul 55 după ce Alexandru Buziuc restabilise egalitatea în al doilea minut de prelungiri ale primei reprize. N’Dongala a egalat la 2 în minutul 64, iar Sofien Moussa a stabilit câștigătoarea tot de la punctul cu var în minutul 111.

La startul partidei s-au aliniat următoarele formații:

FCSB (antrenor Bogdan Vintilă): Vlad - Popescu, Planic, Nedelcu, Panţîru - Oaidă, Filip, Olaru - Man, Fl. Tănase, Fl. Coman

Academica Clinceni (antrenor Ilie Poenaru): Santos - Matei, Bejan, Patriche, Dobrescu, Cebotaru, Albu, Merloi, Șut, Buziuc, Robert Ion