Fotbal feminin: România - Slovacia 2-0, într-un meci amicalMircea Rosca / SportPictures.eu
24 Ian 2017

Fotbal feminin: România - Slovacia 2-0, într-un meci amical

Echipa națională de fotbal feminin a României a disputat luni o partidă de pregătire împotriva Slovaciei, reușind să se impună cu 2-0, după golurile marcate de Florentina Olar și Cristina Carp.

A fost al doilea joc amical pe care fetele pregătite de Mirel Albon l-au disputat în cantonamentul din Spania, după ce vineri au pierdut cu 7-1 în fața reprezentativei Olandei, gazda turneului final al Campionatului European din acest an.

Partida cu Slovacia s-a disputat la San Pedro del Pinatar. Tricolorele au reușit un joc mult mai bun decât împotriva Olandei. La pauză, tabela a arătat 1-0, după reușita lui Florentina Olar din minutul 34. În repriza secundă, deși selecționerul Mirel Albon a efectuat mai multe modificări, jucătoarele noastre au rămas la conducerea jocului, iar cu trei minute înainte de final Cristina Carp a dublat avantajul. Selecționata noastră a încheiat astfel cantonamentul din Spania cu o victorie.

sursa: frf.ro