Futsal
România ratează semifinalele după… un set alb!Aleksandar Djorovic / Mediafax Foto
04 Feb 2014

România ratează semifinalele după… un set alb!

Luni seară, în Belgia, la Anvers, echipa României a întâlnit într-unul din sferturile de finală ale Campionatului European de Futsal reprezentativa Rusiei.

Deja după primul sfert de oră, rușii aveau 4-0 pe tabela de scor.

În repriza a doua adversarii noștri se apără exact, în timp ce noi nu reușim nimic, forțăm și cu cinci jucători de câmp, dar în ultimele minute mai primim 2 goluri și meciul ia sfârșit cu un umilitor 6-0 în favoarea Rusiei, care va juca semifinala cu învingătoarea dintre Slovenia și Spania.

La startul partidei au fost aliniate următoarele formații:

Romania: Iancu,Șotârcă, F. Matei, Lupu, Stoica.  Rezerve: Grigoraș, Movileanu, Ignat, M. Matei, Răducu, Gherman, Manya, Szocs

Rusia: Gustavo, Shayakhmetov, Lima (3), Abramov, Robinho (1).  Rezerve: Poddubny, Lyskov, Sergeev (1), Kutuzov, Milovanov, Ahmetov (1), Pereverzev, Cirilo, Fukin.