Futsal
Informatica Timișoara a câștigat Supercupa RomânieiSebastian Tataru / Mediafax Foto
23 Aug 2017

Informatica Timișoara a câștigat Supercupa României

La Sala ”Ioan Kunst Ghermănescu” din Lugoj a avut loc finala Supercupei României la futsal. Informatica Timișoara, deținătoarea Cupei României, s-a impus în fața campioanei en-titre, Autobergamo Deva, cu scorul de 4-3 (4-0).

Golurile bănățenilor, în prima repriză, au fost marcate de Felipe de două ori, Savio și Rakic.

Profitând de faptul că au avut o bancă de rezerve mai bună, cei de la Deva au forțat după pauză, jucând în sistemul 5-0, fără portar. Ei au reușit să reducă din handicap prin Cristi Matei, Robert Matei și Csoma Alpar, însă eforturile lor au fost insuficiente pentru a întoarce rezultatul.