Liga 2: Ciucanii înving și trec pe loc de promovare directăBogdan Balas / SportPictures.eu
01 Apr 2024

Liga 2: Ciucanii înving și trec pe loc de promovare directă

FK Csikszereda a rezolvat meciul de pe teren propriu cu CS Comunal Șelimbăr, ultimul al primei runde a play-off-ului, în prima repriză și a urcat pe loc de promovare directă.

Ciucanii au deschis scorul în minutul 17 prin Jelena cu o lovitură de cap din centrul careului după o centrare trimisă din flancul drept, apoi în minutul 31 Bakos mărește avantajul cu un șut din fața careului mic în urma unui duel aerian indecis. Jebari putea mări diferența în minutul 52, dar șutul său de la limita careului a zguduit transversala și partida s-a încheiat 2-0 în favoarea ciucanilor, care fac 35 de puncte și se pregătesc să se deplaseze pe terenul liderului.