"Englezii" Chiricheș și Pantilimon au marcat, Raț schimbat!
05 Dec 2013

Etapa a 14-a din Premier League, programată la mijlocul acestei săptămâni, i-a adus în prim plan și pe românii Chiricheș și Pantilimon care, fiecare în felul lui, și-au înscris numele pe tabela de marcaj în meciurile pe care echipele lor le-au disputat.

Tottenham a fost condusă pe terenul lui Fulham până în minutul 72, când Chiricheș, cu un trasor extraordinar de la 27 de metri (marca Ajax!), a egalat, pentru ca în final Spurs să câștige cu 2-1 prin golul marcat de Holtby.

Pantilimon a respins în propria poartă o minge șutată în el de un coechipier și astfel a fost creditat cu un autogol în partida pe care City a castigat-o cu 3-2 pe terenul celor de la West Bromwich Albion.

Răzvan Raț a fost schimbat în repriza a doua a meciului pe care West Ham l-a pierdut cu scorul de 1-0 în deplasarea de la Crystal Palace.