Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Tenis de câmp
powered by BenQ
WTA Wuhan: Finală de gală pentru Irina și MonicaCosmin Iftode / SportPictures.eu
02 Oct 2015

WTA Wuhan: Finală de gală pentru Irina și Monica

O semifinală disputată pe muchie de cuțit le-a dus pe Irina Begu și Monica Niculescu în finala probei de dublu a Dongfeng Motor Wuhan Open. Partida contra cehoaicelor Andrea Hlavackova și Lucie Hradecka, cele care formează perechea cotată cu a șasea șansă de a câștiga trofeul, a durat 90 de minute și s-a încheiat cu 6-4, 1-6, 10-8 în favoarea fetelor noastre.

Cele două perechi urmează să se reîntâlnească foarte curând, în primul tur al turneului China Open ce va începe mâine la Beijing. Până atunci, mâine dimineață, într-un meci transmis în direct de Digisport, Irina și Monica vor trăi emoțiile unui joc cu trofeul pe masă contra celor mai bune jucătoare de dublu ale momentului, perechea formată din elvețianca Martina Hingis și indianca Sania Mirza.

Compatrioatele noastre au deja asigurate câte 585 de puncte de clasament și un cec de 65.930 USD, însă aceste elemente – punctele și câștigul financiar – nu le pot stimula mai mult decât ambiția de a triumfa în fața liderelor mondiale.

Alte știri din Tenis de câmp