Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Hochei
Steaua și Progym, victorioase în Cupa RomânieiRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
18 Dec 2014

Steaua și Progym, victorioase în Cupa României

Steaua București (după prelungiri) și Progym Gheorgheni au câștigat meciurile disputate joi în Cupa României la hochei pe gheață, ediția 2014-2015, pe Patinoarul Olimpic din Brașov.

CSA Steaua București a trecut greu de CSM Dunărea Galați, cu scorul de 4-3 (1-2, 1-1, 1-0, 1-0), după prelungiri. Ioan Timaru (08:20, 53:23) și Evgheni Emelianenko (38:34) au marcat pentru steliști în timpul regulamentar, iar Mihai Georgescu a semnat golul victoriei (62:19). Pentru gălățeni au punctat Szabolcs Szocs (09:50), Serghei Cernenko (13:56) și Vitali Donika (32:56).

Progym Gheorgheni a dispus de Sportul Studențesc cu scorul de 9-2 (2-1, 6-0, 1-1), prin golurile marcate de Zoltan Molnar (12:28, 21:44, 58:37), Vitali Kiricenko (14:14), Zsolt Kozma (20:31), Adam Vylichil (27:06), Lajos Nyerges (28:12), Lorand Balint (35:54), Hunor Csergo (37:09), respectiv Andrei Dumitru (18:09) și Bogdan Radu (42:02).

În Grupa A pe primul loc se află HSC Miercurea Ciuc, 3 puncte (1 joc), urmată de Progym, 3 p (1 j), Sportul, 0 p (2 j).

În Grup B conduce Corona Brașov, 3 p (1 j), urmată de Steaua, 2 p (1 j), Dunărea Galați, 1 p (2 j).

Vineri vor avea loc ultimele partide din grupe, Sport Club Miercurea Ciuc - Progym Gheorgheni (15,00) și ASC Corona Brașov - Steaua București (20,00).

 

sursa: agerpres.ro

Alte știri din Hochei