Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Hochei
Steaua, o nouă victorie în play-off-ul Campionatului NaționalSportPictures.eu
07 Dec 2014

Steaua, o nouă victorie în play-off-ul Campionatului Național

Steaua București a reușit duminică a treia sa victorie în turneul de la Cârța (Harghita), primul din faza play a Campionatului Național de hochei pe gheață.

Steaua a dispus de CSM Dunărea Galați cu scorul de 6-3 (1-1, 1-0, 4-2), prin golurile marcate de Florian Bocu (11:13), Cătălin Berdilă (34:26), Ioan Timaru (42:57), Andrei Butocinov (43:13, 54:43) și Evgheni Emelianenko (56:37), respectiv Vitali Donika (14:52), Adrian Irimia (57:51) și Dmitro Nimenko (59:07).

În altă partidă, Progym Gheorgheni a surclasat pe Sportul Studențesc cu scorul de 14-3 (3-1, 6-1, 5-1). Pentru Progym au înscris Adam Vylichil (2), Filip Martinec (3), Attila Tanko, Laszlo Szekely, Csaba Daradics, Tibor Basilidesz, Csaba Pal, Zsombor Pal și Vitali Kiricenko (2). Golurile echipei studențești au semnate de Vasile Halunga și Daniel Tănase (2).

Steaua ocupă primul loc în clasament, cu 34 puncte, urmată de Dunărea Galați, 18 p, Progym, 9 p, Sportul, 0 p.

 

sursa: agerpres.ro

Alte știri din Hochei