LNHM: Trei victorii din trei partide pentru CSM BucureștiFlaviu Buboi / SportPictures.eu
09 Apr 2021

LNHM: Trei victorii din trei partide pentru CSM București

CSA Steaua și CSM București au oferit cel mai echilibrat meci al etapei a 23-a a Ligii Zimbrilor.

În sala „Horia Demian” din Cluj-Napoca cele două formații au mers cap la cap până în minutul 35, „tigrii” reușind o desprindere la trei goluri, de la 14:14 la 17:14, beneficiind și de o eliminare a lui Ionuț Georgescu, iar la jumătatea reprizei s-au distanțat la +5, 22:17. Militarii nu au mai avut resurse să revină, ci doar să limiteze diferența de pe tabelă, înfrângerea menținându-i pe locul 6. „Tigrii” sunt performerii turneului de la Cluj-Napoca cu trei victorii din tot atâtea meciuri disputate și se mențin pe locul 4 la 6 puncte în urma Dobrogei Sud. Constănțenii au trecut peste înfrângerea de ieri cu Minaur și s-au impus astăzi în fața bănățenilor de la SCM Politehnica Timișoara.

Ultima etapă a turneului din orașul de sub Feleac se va disputa duminică, cap de afiș fiind întâlnirea Dobrogea Sud Constanța - CSA Steaua București.