Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Tenis de masă
powered by Sadolin
Echipa feminină CSA Steaua București a câștigat titlul în Campionatul Național Superliga, sezonul 2024-2025
30 Iun 2025

Echipa feminină CSA Steaua București a câștigat titlul în Campionatul Național Superliga, sezonul 2024-2025

Campionatul Național Superliga Echipe Seniori, sezonul 2024-2025, s-a încheiat spectaculos, cu cele mai bune echipe feminine pe podiumul competiției. Finala play-off-ului a fost câștigată de CSA Steaua București, care își păstrează titlul național, în urma returului disputat acasă, în Ghencea.

Finala Superligii a fost disputată în sistem tur-retur, de CSM Constanța și CSA Steaua București, iar suspansul între cele două echipe s-a menținut până la final.

În tur, CSM Constanța s-a impus, acasă, cu 3-2. Returul a fost câștigat însă de CSA Steaua București, cu 3-1, scor care i-a adus și titlul de campioană echipei bucureștene.

Elena Zaharia – Andreea Jifcu 3-0 (11-2, 11-3, 11-9)

Bianca Mei-Roșu – Bernadette Szocs 2-3 (11-9, 3-11, 5-11, 12-10, 5-11)

Andrea Teglas – Andreea Dragoman 1-3 (9-11, 8-11, 13-11, 7-11)

Elena Zaharia – Bernadette Szocs 0-3 (6-11, 5-11, 9-11).

 

Podiumul feminin de la Campionatul Național Superliga Echipe Seniori, sezonul 2024-2025

1. CSA Steaua București: Bernadette Szocs, Andreea Dragoman, Ioana Băiașu, Andreea Băiașu, Andreea Jifcu, antrenori Ionuț Seni și Bogdan Albescu

2. CSM Constanța I: Elena Zaharia, Bianca Mei-Roșu, Andrea Teglas, Alina Mușat, antrenori Viorel Filimon și Anamaria Sebe

3. CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud: Ioana Sîngeorzan, Tania Plăian, Andreea Clapa, Orsolya Feher, antrenori Mihaela Steff și Alexandru Dincă

3. CSM Victoria Carei: Helga Dari, Nicoleta Pascui, Maria Fazekas, Bernadett Balint, Dora Madarasz, antrenori Fazekas Maria și Mircea Podoba

 

sursa: frtm.ro

 

Alte știri din Tenis de masă