EHF Champions League: Dinamo pierde manșa tur a play-off-uluiRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
22 Mar 2023

EHF Champions League: Dinamo pierde manșa tur a play-off-ului

Campioana României a cedat cu un scor categoric partida din manșa tur a play-off-ului EHF Champions League disputată în Sala Polivalentă din Capitală.

Formația germană THW Kiel a făcut o demonstrație de forță și s-a dezlănțuit de la 5:5 în minutul 11pentru a încheia partida cu un scor ce nu mai lasă loc de comentarii, 28:41 (11:19).

Pentru a sublinia forța germanilor, trebuie să subliniem faptul că 11 jucători își trecuseră numele pe lista marcatorilor până la pauză.

Pentru Dinamo au punctat Kasparek, Kuduz – câte 6, Alex Pascual, Ali Zein – câte 5, Shebib – 3, Kukic – 2, Gurbindo – un gol.

Partida retur de miercurea viitoare de la Kiel va fi doar încă un test pentru elevii lui Xavi Pascual de a-și testa forțele, calificarea în sferturile de finală fiind exclusă din calcule pentru dinamoviști.