Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Handbal
powered by Cancom
EHF Champions League: CSM București a pierdut deplasarea de la LarvikRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
25 Feb 2017

EHF Champions League: CSM București a pierdut deplasarea de la Larvik

CSM București a fost învinsă în grupele principale ale Ligii Campionilor, în deplasare, pe terenul danezelor de la Larvik, cu scorul de 35-33 (18-18).

După o primă repriză egală, gazdele s-au desprins la 5 goluri pe tabela de marcaj, în minutul 50, când conduceau cu 31-26.

În celelalte partide ale grupei se întâlnesc Krim Mercator Ljubliana - Gyor și Team Esbjerg - Midtjylland.

CSM București, deținătoarea en-titre a trofeului, se află pe locul 4 în grupă, cu 7 puncte, unul în plus față de Krim Mercator Ljubliana. Primele patru clasate, în fiecare din cele două grupe principale vor obține calificarea în sferturile de finală ale competiției.

Alte știri din Handbal